Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Repík lekársky - bylinný liečiteľ

Repík lekársky sa v bylinkárstve používa už viac než 2 000 rokov. Jeho žiarivo žlté kvety rastú na lúkach i popri lesných cestách, no vypestovať si ho môžete aj doma.

Postavte si svoje ohnisko. STARKL vám ponúka nápady

Posedenie pri ohni v prírode má nezameniteľnú atmosféru. Ak si ju chcete vytvoriť priamo doma, postavte si záhradné ohnisko. Stačí vám trocha zručnosti a vhodné materiály.

Pivónia – voňavé srdce záhrady

Pivónie očaria svojím mohutným vzrastom, plnými kvetmi aj krásnou vôňou. Na jednom mieste rastú po celé generácie a každoročne rozžiaria celé svoje okolie. 

Slivky – zdravé plody zo záhrady

Slivky patria k tradičným ovocným stromom, ktoré nám prinášajú chutné jesenné ovocie. Aj v prípade sliviek platí, že najlepšie chutia tie, ktoré dozrejú vo vašej záhrade.

Ďumbier lekársky – zdravý koreň z prírody

Ďumbier lekársky je najznámejší zastupiteľ čeľade ďumbierovité. Túto rastlinu ste možno nikdy nevideli, no jej podzemok – zázvor alebo ďumbier – určite poznáte.

Domáci GINGER shot

Ginger shot je nápoj s intenzívnou chuťou, ktorý vám dodá koncentrovanú dávku zázvorovej šťavy. Ako si ho pripraviť doma?

Na zdravie! Pripravte si domáce víno z arónie

Plody arónie sú hotovým prírodným pokladom. Nájdu široké uplatnenie v kuchyni a hodia sa aj na prípravu vína. Vyskúšajte náš recept na domáce aróniové víno.

STARKL recept: Chutný domáci džem z arónie

Čerstvé plody arónie zdobia počas jesene mnohé živé ploty. Obsahujú veľké množstvo antioxidantov a zdraviu prospešných látok, preto by bola škoda nevyužiť ich.

Chránené rastliny, ktoré môžete pestovať aj u vás doma

Mnohé z rozmanitých kvetov a drevín, ktoré v prírode nájdeme, radíme medzi zákonom chránené rastliny. Viete, ktoré z nich môžeme pestovať v záhrade?

Domáci pečený čaj: Zasýti aj zahreje

Pečený čaj si naše prababičky pripravovali ešte dávno pred tým, než sme si mohli ovocný čaj kúpiť v potravinách. Jeho príprava je veľmi jednoduchá.

Aróniový sirup - postup prípravy varením aj za studena

Arónia čiernoplodá patrí medzi superplodiny s mnohými prospešnými účinkami. Neviete, ako využiť tohtoročnú úrodu? Prinášame vám chutný a zdravý recept na domáci aróniový sirup.

Arónia - živý plot aj zdravý plod

Začínate s pestovaním arónie? Arónia čiernoplodá nevyžaduje veľa starostlivosti a prispôsobí sa rôznym pestovateľským podmienkam.