Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Tieto letné odrody hrušiek by nemali chýbať vo vašej záhrade

Druhy hrušiek delíme podľa obdobia dozrievania na letné, jesenné a zimné. Sú veľmi populárnym ovocím, ktoré sa pestuje pre svoje chutné, šťavnaté plody.

Vybrali sme najchutnejšie bylinky slovenskej kuchyne. Ktoré sú to?

Najprirodzenejšie ochucovadlá, ktoré používame pri príprave jedál sú bylinky. Už naše babičky vedeli, že bylinky majú blahodarné účinky na ľudský organizmus.

Zasaďte si krásne trvalky, ktoré kvitnú počas celého leta

Trvalky sú najvhodnejšou voľbou pri vytváraní kvetinových záhonov, pretože medzi nimi nájdeme rôzne vzrasty, tvary, farby, textúry a vône.

Tajomné goji: Objavte jeho zázračné vlastnosti!

Zázrakom prírody by sme mohli nazvať bobule goji, inak nazývané kustovnica čínska, ktorej pozitívne vlastnosti poznali už mnísi v Himalájskych horách.

Aké rastliny a kvety zasadiť v okolí záhradného jazierka?

Záhradné jazierka napĺňajú svoje okolie životom. Znásobujú pocit voľnej prírody, keďže poskytujú vhodné podmienky pre život rôznych živočíchov.

Buďte moderní, založte si vlastné kompostovisko

Kompostovisko využíva biologický odpad, ktorý za prístupu vzduchu zabezpečuje mikrobiologickú premenu organických látok na stabilné humusové látky.

6 osvedčených spôsobov ako sa zbaviť buriny v záhrade

Kvety a úžitkové rastliny nie sú jedinými obyvateľmi záhonov. Záhradkári musia čeliť burine v záhrade. Povieme vám ako sa jej zbaviť.

Zakladáme okrasný záhon: Aké farby kvetov zvoliť?

Ak plánujete novú záhradu, určite sa okrem usporiadania a výberu kvetín zamerajte aj na vaše obľúbené farby. Farby totiž umocňujú celkový efekt prostredia.

Ozdobné kríky: Nechajte vašu záhradu rozkvitnúť do krásy

Okrasné kríky kvitnúce, stálozelené, či opadavé patria medzi základné prvky záhradnej architektúry. Vynikajú svojimi kvetmi, plodmi, kôrou a listami.

Odhaľte tajomstvá japonskej záhrady

V japonskej kultúre je záhradná tvorba považovaná za vysoké umenie. V japonských záhradách nejde o hĺbku zaplneného priestoru, ale o harmóniu rozvrhnutú v priestore.

10 inšpirácií pre najkrajšiu predzáhradku

Predzáhradkou nazývame priestor záhrady, ktorá vedie až k dverám domu. Ako prvá je na očiach okoliu a preto je dôležité navrhnúť ju čo najpútavejšie.

8 spôsobov, ako využiť okrasné trávy vo vašej záhrade

Okrasné trávy sú rovnako ako kríky a kvetiny neodlučiteľnou súčasťou záhradnej kompozície. Práve z toho dôvodu by nemali chýbať v žiadnej záhrade.