Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Týchto desať balkónových kvetov miluje priame slnko

Medzi ľuďmi sú balkónové kvety veľmi obľúbené. Dokážu zmeniť nielen balkóny, ale i terasy, či lodžie na krásne záhrady a oázy oddychu.

Čo s čím sadiť v záhrade? Poradíme vám!

Správna kombinácia rastlín, ktoré budeme pestovať vedľa seba v záhrade je veľmi dôležitá. Môže nám pomôcť s riešením viacerých problémov.

Stredomorská záhrada: Vytvorte si doma južanskú atmosféru

Ak chcete docieliť v záhrade autentickosť stredomoria, treba dbať na správnu stredomorskú architektúru, bylinky, kvety, stromy a záhradné doplnky.

Krásne trvalky, ktoré oživia tienisté zákutia vašej záhrady

Vaša záhrada môže celoročne hýriť pestrými farbami aj napriek tieňu. Prinášame vám niekoľko tipov na trvalky do tieňa, ktoré zaručene nesklamú.

Vypestujte si týchto šesť druhov exotického ovocia

Vypestovať exotické ovocie v našich podmienkach vyskúšalo už viacero ľudí. Rastliny zo vzdialených krajín si na toto podnebie čiastočne zvykli.

Čo by nemalo chýbať poriadnej záhradnej párty?

Záhradná oslava pod holým nebom v spoločnosti priateľov je zaručený recept na zábavu. Prinášame pár cenných rád, ktoré vám pri chystaní párty určite pomôžu.

Biozáhrada nie je trend, ale životný štýl

Biozáhrada je záhrada, v ktorej sú všetky rastliny vypestované v súlade s prírodnými zákonmi. Pre vznik biozáhrady je dôležitá zdravá a úrodná pôda.

Výhody a nevýhody rýľovania, elektrického rotavátora a kultivátora

Ak tiež patríte k tým, ktorí si rýľovanie vôbec neužívajú, ideálnym riešením pre vás môže byť zaobstaranie si elektrického pomocníka.

Aké druhy rýľovania poznáme? Povieme vám o tom všetko!

Existujú 3 spôsoby rýľovania, ktoré sa od seba navzájom líšia v závislosti od niekoľkých faktorov. Ide o obyčajné, jednoduché a dvojvrstvové rýľovanie.

Rýľovanie: Tipy ako zefektívniť prácu na záhrade

Rýľovaním pôdu obrátime a prevzdušníme a pripravíme ju na opätovné vysádzanie plodín. Tiež podporíme zapracovanie kompostu a hnojív hlbšie do pôdy.

10 tipov ako využiť staré tehly v záhrade

Súčasné trendy prajú využitiu starých materiálov v modernom interiéri, či v záhrade. Staré tehly zažívajú renesanciu. Pôvab im dodáva nedokonalý povrch.

Dekorácie do záhrady, ktoré nikdy nezostarnú

Starostlivosti o dekorácie do záhrady venujte veľa úsilia a trpezlivosti. K vyzdobovaniu pristupujte s citom. Nezabúdajte, že všetkého veľa škodí.