Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Vyvýšené záhrady: 7 dôvodov prečo v nich dopestovať úrodu

Najviac práce s vyvýšeným záhonom je pri jeho založení. Jeho údržba už ale nevyžaduje toľko roboty ako bežná záhrada. Je v ňom takisto menší výskyt buriny.

Túžite po vždy zelenej záhrade? Brečtan popínavý vám to splní

Brečtan je stále zelená popínavá rastlina, ktorá postupom času drevnatie. Rastlina je typická pre lesný porast. Patrí medzi nenáročné a odolné rastliny.

Sušené kvety: Uchovajte si krásu leta aj na zimné mesiace

Kvety sú najkrajším a najjemnejším doplnkom každej domácnosti. Môžu skrášliť naše bývanie i v zimných mesiacoch. Musíme ich však najprv vysušiť.

Podľahnite čaru japonského javora

Japonské javory skrášľujú nejednu záhradu i v našich končinách. Pod pojmom japonské javory označujeme rôzne odrody javora dlaňovitolistého a japonského.

Pestujte črepníkové kvety: Sú praktické a očaria

Rastliny spĺňajú okrem úžitkovej aj dekoratívnu funkciu. Zaujať dokážu svojimi kvetmi, farbami, veľkosťou a textúrou. Črepníky zvýraznia tieto vlastnosti.

Nepodceňujte výber záhradného nábytku

Málokto z nás si vie predstaviť odpočinok na záhrade bez záhradného nábytku. Nábytok môže byť tradičný z dreva alebo z moderných materiálov.

Aké má levanduľa účinky a využitie?

Levanduľa je často vyhľadávaná pre svoje upokojujúce účinky na nervový systém. Do kúpeľa za účelom relaxácie ju pridávali už starovekí Gréci.

Nechajte sa zlákať levanduľou

Levanduľa je stále zelený, trsovitý a rozvetvený poloker. Levandúľ je viac ako 30 druhov a 60 kultivarov. Niektoré druhy dorastajú až do výšky 90 cm.

Spoznajte najobľúbenejšie odrody hrozna

Viete aké odrody hrozna sa používajú na výrobu vína a ktoré z nich sa pestujú priamo na Slovensku? V tomto článku vám predstavíme jednotlivé odrody viniča.

Vypestujte si svoj vlastný záhradný bonsaj

Doslovný preklad slova bonsaj je „strom v miske“. Technika, ktorou sa udržiavajú bonsaje miniaturizované a zároveň tvarované, sa nazýva prerezávanie.

Vitamíny v ovocí: Ktoré ovocie je najzdravšie?

Vitamíny v ovocí, minerály a antioxidanty sú nevyhnutné pre ľudský organizmus. V našom jedálničku by preto mali mať nezastupiteľné miesto.

Sadenie čučoriedok: Vypestujte si v záhradke šťavnaté plody

Čučoriedka kanadská, záhradná, hroznovitá, chocholíkatá veľkoplodá sú rôzne mená, pod ktorými sa nachádzajú vždy rovnaké ovocné dreviny.