Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Staré odrody jabloní, ktoré pestovali ešte naši predkovia

Jabloň vznikla bez hybridizácie, teda miešania viacerých druhov ovocných stromov. Podľa obdobia dozrievania plodov sa delia na letné, jesenné a zimné.

Chystáte sa pestovať marhule? Vybrali sme najchutnejšie odrody

Konzumácia marhúľ spomaľuje starnutie, zlepšuje náladu, odstraňuje pocity únavy, poruchy sústredenosti, zlepšujú imunitný systém a mnoho iného.

Tatranská skalnička: Vytvorte si kúsok Tatier vo vašej záhrade

Skalka je umelo vytvorený architektonický prvok, ktorý má navodzovať atmosféru horskej scenérie. Pri jej vytváraní sa fantázií medze nekladú.

Jarné kvety: Nechajte rozkvitnúť záhradu už od marca

Čo môže byť krajšie ako záhrada plná kvitnúcich jarných kvetov? Vyčarte si aj vy s týmito jarnými kvetmi záhradu plnú farieb.

Nápady, ktoré oživia vašu záhradu

Záhradná architektúra podlieha módnym vlnám. Trendom je jednoduchosť a prirodzenosť, ktorá na seba nadväzuje a vzájomne sa dopĺňa.

Poznáte najchutnejšie odrody jahôd?

Jahody sa vďaka svojej vôni a chuti považujú za „kráľovské ovocie“. Rovnako sa považujú aj za afrodiziakum, čím si vyslúžili pomenovanie ,,ovocie lásky“.

Skrášlite si balkón krásnymi ťahavými kvetmi

Začala sa jar a to je čas vylepšiť si aj svoj vlastný kúsok prírody. Ťahavé kvety potešia oči, nos aj srdce, a preto sa o ne treba vedieť náležite starať.

Kedy je vhodný čas na sadenie ovocných stromov?

Výsadba ovocných stromov je pre mnohých tabu, na ktoré si netrúfajú. Avšak ak poznáte základné znaky, dá sa to zvládnuť veľmi jednoducho.

Vidiecka záhrada už dávno nie je len o pestovaní zeleniny a ovocia

Moderná vidiecka záhrada ponúka jedinečnú atmosféru a je o získavaní pozitívnej energie. Je to miesto, kde utekáme od ruchu a stresu.

Najkrajší balkón? Jedine s týmito krásnymi kvetmi!

Vytvoriť pekné balkóny nie je žiadny problém. Stačí zvoliť správne farby, pestrosť a sviežosť, ktoré prinesú radosť do každého dňa.

10 najkrajších kvetov sveta. Súhlasíte s naším výberom?

Kvety tvoria dôležitú úlohu v našom živote. Zlepšujú náladu a rozveseľujú dušu. Každý je krásny, voňavý a unikátny.Ktoré najviac lahodia ľudským očiam?

5 najchutnejších odrôd sliviek, ktoré by nemali chýbať vo vašej záhrade

Slivky sú výživné, chutné, šťavnaté ovocie plné vitamínov, organických kyselín, pektínu a vlákniny. Poznáme viac ako 2000 odrôd. Ktoré sú najchutnejšie?