Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Rozmnožovanie ruží: 5 krokov k rozkvitnutej záhrade

Pestovanie ruží patrí medzi okrasnými rastlinami k najzložitejším. Ak však patríte k skúsenejším záhradkárom, hravo sa pustite do ich rozmnožovania.

Objavte tajomstvá okrasnej záhrady

Okrasnú záhradu odporúčame plánovať s rozvahou a odbornou pomocou. Budete v nej tráviť veľa času, či už aktívne alebo pasívne.

Levanduľa: Sprievodca pestovaním tejto voňavej a krásnej bylinky

Levanduľa pochádza zo západného Stredomoria (Provensálsko, Toskánsko). Názov levanduľa pochádza z latinského slova “lavare“, čo znamená umývať sa.

Jedlé kvety ako súčasť obeda. Ochutnali by ste ich?

Jedlé kvety boli v Európe populárne už počas rímskych čias. Konzumujte vždy len kvety, ktoré dobre poznáte. Tiež by ste mali byť informovaní o ich pôvode.

Inšpirujte sa v záhrade lunárnym kalendárom

Lunárny kalendár pre záhradkárov funguje vďaka vzájomnému pôsobeniu gravitačných síl Mesiaca a Zeme. V lunárnom kalendári má každý úkon svoj správny čas.

6 tipov pre modernú záhradu

Moderné záhrady sú charakteristické použitím elegantných materiálov a minimalizmu. To však neznamená, že takéto záhrady musia pôsobiť chladne.

Inšpirujte sa okrasnými záhradami: Čo v nich nesmie chýbať?

Pri založení okrasnej záhrady by sme inšpirácie nemali ignorovať. K počiatočným úvahám patrí výber štýlu záhrady, ktorý by mal ladiť s domom a prostredím.

Májová záhrada prekypuje životom. Užite si ju naplno!

Každý zanietený záhradkár určite súhlasí s tvrdením, že máj v záhrade je pastvou pre všetky zmysli. Je to mesiac, kedy kvitne a rozvoniava celá záhrada.

Rýchlorastúce tuje: Sadenie, pestovanie a tvarovanie

Tuje u nás patria k najčastejšie vysádzaným ihličnanom. Hodia sa všade, takže je možné pestovať ich v skalke alebo predzáhradke.

Strihanie stromov: Tieto druhy sa orezávajú v lete a na jeseň

Strihanie stromov je dôležité a vykonáva sa kvôli tomu, aby stromy zostávali zdravé a počas dlhých rokov čo najviac plodné.

Ktoré ovocie a kvety dali názov farebným odtieňom?

Zoznámte sa s farbami misty rose, koralovou, fuchsiovou, mandľovou, či slivkovou farbou. Nezabudli sme ani na farbu orchid.

Levanduľová farba a mnohé iné: Ktoré ovocie a kvety dali názov farebným odtieňom?

Veľa ovocia a kvetov má originálnu farbu. A tak sa stalo to, že sa názov ovocia alebo kvetu ujal ako samotný názov farby a začal sa používať.